Podologia /
Wrastający paznokieć


Wrastanie paznokcia występuje gdy krawędź płytki paznokciowej wrasta w tkanki miękkie wału okołopaznokciowego. Przerwanie wału może doprowadzić do stanu zapalnego czego objawami są obrzęk, zaczerwienie oraz duża bolesność przy dotyku. Wrastanie paznokcia może dotyczyć każdego z nas niezależnie od płci i wieku. Najczęściej obserwujemy to przy dużych palcach ale możne też dotyczyć małych palców stóp.

W naszym gabinecie podologicznym terapię wrastających paznokci rozpoczynamy od konsultacji, podczas której omawiamy problem z którym zgłosił się pacjent. Diagnozujemy przyczynę a następnie dostosowujemy odpowiednią metodę korekcji płytki paznokciowej.

Pracujemy na klamrach metalowych, posiadamy dwa systemy: klamra dwuczęściowa ORA oraz klamra tytanowa. Klamry dobierane są w zależności od stopnia wrastania, grubości i kształtu płytki paznokcia. Gdy klamra jest niewystarczająca lub problem wrastania ma inna przyczynę wykonujemy plastykę wałów okołopaznokciowych przy współpracy z doświadczoną Panią chirurg.

Najważniejszym jednak aspektem jest współpraca pacjenta z podologiem i stosowanie się do odpowiednich wskazówek, może to pomóc w wyeliminowaniu problemu w przyszłości.

 

wrastajacy paznokiec poznan